Uroda, Zdrowie

Jak pielęgnować skórę po 60?

Wydaje się, że w wieku 60 czy 70 lat nasza skóra przeszła zmiany, z którymi nic nie można zrobić. Otóż mimo upływu lat nasza skóra nadal może być w całkiem niezłej kondycji, o ile nieustannie będziemy o nią dbać. Odpowiednio dopasowane kosmetyki i zabiegi potrafią wiele zmienić.

Dermatolodzy polecają

Oto kilka wskazówek od dermatologów, którymi warto się kierować podczas codziennej pielęgnacji dojrzałej cery.

Zmiana nawyków podczas kąpieli

Czasami kilka niezwykle prostych zmian potrafi zrobić różnicę. Przede wszystkim warto zaprzestać używania mydła w kostce. Dlaczego? O wiele lepiej sprawdzą się delikatne, bezzapachowe kosmetyki w płynie, które nie będą podrażniały i wysuszały skóry. Lubisz ciepłą wodę? Uważaj, żeby nie była zbyt gorąca. Biorąc gorącą kąpiel, pozbawiasz skórę naturalnych olejków. Szorstką gąbkę zamień na miękką. Czas kąpieli również ma znaczenie – staraj się ograniczyć ja do 10 minut. Pamiętaj o nałożeniu na całe ciało kremu nawilżającego, który pozwoli utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry.

Nawilżaj powietrze w domu

Również to, jakie mamy powietrze w domu, ma duże znaczenie dla stanu naszej skóry. Zarówno ogrzewanie, jak i klimatyzacją mogą mieć zgubne dla nas skutki. Skóra może się od nich wysuszyć.

Chroń dłonie

Lubisz prawe w ogrodzie? Rób to tylko i wyłącznie w rękawiczkach. Również podczas sprzątania dłonie powinny być chronione przed kurzem i środkami chemicznymi. Nie zapomnij także o ochronie dłoni zimą.

Zgubne słońce

Masz już zmarszczki i plamy starcze, uważasz więc, że nie musisz się dłużej chronić przed słońcem i możesz teraz w pełni z niego korzystać? Nic bardziej mylnego! Używając kremów z filtrami UV chronisz się przed pojawieniem się kolejnych oznak starzenia.

Kiedy szukać pomocy dermatologa?

Każdy z nas niezależnie od wieku raz na jakiś czas powinien odwiedzić dermatologa, zwłaszcza jeżeli posiada wiele zmian na skórze. Umów się na wizytę do lekarze jeżeli widzisz niepokojące znaki na swojej skórze albo chcesz się pozbyć zmarszczek.