Porady, Uroda, Zdrowie

Zadbaj o swoją skórę

Skóra naczynkowa jest problemem, jaki dotyka bardzo wiele pań. Niejednokrotnie wiąże się to z występowaniem zaczerwienia na buzi czy występowaniem czerwonych pajączków na policzkach. Tego typu cera jest także bardzo wrażliwa na zimny wiatr i niskie także wysokie temperatury. Na zły stan cery działa ponadto niestosowna dieta, a także promieniowanie słoneczne. By poprawić jej stan, nie potrzeba wiele czynności. Wystarczy o nią dbać przy pomocy dobranych kosmetyków.

Zabezpieczaj cerę przez cały rok

Najistotniejsze jest to, by bronić cerę przed wpływem słońca, zarówno latem, jak i zimą. W sezonie wiosennym także jesiennym możemy używać kremów z mniejszymi filtrami. Natomiast latem dodatkowo zimą, kiedy promienie słoneczne są najmocniejsze, stosujmy wyższe filtry przeciwsłoneczne. Warto jeszcze zwracać baczność na skład używanych przez nas środków. Przede wszystkim używane przez nas kremy powinny być obfite w składniki nawilżające oraz łagodzące. Pamiętajmy, że skóra przy cerze naczynkowej jest szczególnie delikatna. Używane przez nas preparaty, powinny nie tylko ją bronić, jednak również umacniać. Nieraz okazuje się, że pomimo wszystko dalej na buzi umieją występować rumieńce bądź pajęczynki, powstałe wskutek pękających naczynek. Stąd też, coraz więcej dziewczyn decyduje się na poddanie specjalistycznym zabiegom. Mają one na celu usunięcie popękanych naczynek.

Zabiegi dla cery naczynkowej

Jednym spośród takich zabiegów jest laserowe usuwanie naczynek, któremu umiemy się poddać w salonie medycyny estetycznej. Podczas zabiegu, wiązka lasera zwiększa temperaturę naczynka krwionośnego. Wynikiem tego jest sztywnienie czerwonych ciałek krwi, co prowadzi do zamknięcia naczynia. Wyniki można dostrzeć już po jednym zabiegu, jednak potrafią wystąpić przypadki, kiedy pojedyczna sesja potrafi być niewystarczająca. Żeby jednak jak najlepiej zabezpieczyć naszą skórę, po poddaniu się zabiegowi, należałoby dalej stosować właściwe kremy i specyfiki, które będą zabezpieczać oraz wzmacniać nasza skórę.