Lifestyle

Udaj się na Śląsk

Jeśli szukasz miejsca na weekendowe wyjazdy, udaj się na Śląsk. Udaj się na oglądanie pięknych zabytków, a także atrakcyjnych miejsc, jakie pozwolą Ci poznać wieloraką przeszłość jednego z najbarwniejszych terenów naszego kraju. Przy okazji skosztuj też niepowtarzalnych lokalnych smaków kuchni. Przekonaj się, że istniejący stereotyp na temat Śląska już dawno odszedł do lamusa. Zaobserwuj zmiany, jakie zaszły na przestrzeni lat w regionie, który dalej części Polaków kojarzy się wyłącznie z kopalniami także hutami.

Najatrakcyjniejsze miasta Śląska

Wybierając się na Śląsk wypada zobaczyć Tychy. Odkryjesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. W trakcie wyprawy poznasz historię browarnictwa, jednak ponadto będziesz mógł sprawdzić jak współcześnie produkuje się piwo. Spróbujesz przy okazji świeżo uważonego piwa. Kolejnym elementem wędrówki na twojej liście, musi być Chorzów i zlokalizowany tam Park Chorzowski. To jeden spośród największych zieleńców w Europie. Kilometry dróżek pozwolą Ci odsapnąć od szumu miasta również zrelaksować się. W sercu parku usadowione jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie zerkniesz na kosmos z całkowicie innej strony. Będąc w parku, warto jeszcze zwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny albo pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ również wycieczkę po Katowicach – stolicy okręgu. Znajdziesz tam charakterystyczny dla Śląska, Katowicki Spodek również Muzeum Śląskie. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z jakiego słynie Śląsk, w Zabrzu znajduje się Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna z najatrakcyjniejszych atrakcji turystycznych obszaru. Będziesz mieć szanse zjechać szolą 320 metrów w dół. Możesz poczuć się niemal jak górnik podczas zwiedzania podziemnych korytarzy. Po eskapadzie, należałoby odwiedzić także do najniżej umieszczonego lokalu w Europie, gdzie posmakujesz śląskich potraw.

Co jeszcze zlokalizujesz na Śląsku?

Aby zaznajomić się ze wszystkimi ciekawostkami proponowanymi przez śląskie miasta, potrzebowałbyś sporo czasu. Dlatego, warto rozważyć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W czasie dwóch dni w 25 miastach rejonu, odbędzie się aż 500 rozlicznych wydarzeń zadedykowanych historii regionu również technice. Tylko od Ciebie zależy, w jakich będziesz uczestniczyć.