AGD RTV, Porady

Jak wybrać doskonałą lodówkę?

Mogłoby się wydawać, iż wybór lodówki należy do jednych z bardziej skomplikowanych. Pomimo że wszystko na to wskazuje, wcale tak nie jest. W sklepach jest bardzo wiele modeli. Umieją się różnić między sobą pod wszelakim względem. Zacząwszy od wysokości, poprzez dostępne funkcje, a zakończywszy na użyciu mocy. Zanim przystąpimy do zakupu tej odpowiedniej dla nas, skupmy się na najistotniejszych dla nas rzeczach, tj. czego będziemy od niej oczekiwać.

Wybór chłodziarki nie musi być uciążliwy

Gdy żyjesz sam, najlepszym wyborem będzie lodówka o objętości do blisko 120 litrów. Nie będzie brać znacznej ilości powierzchni w kuchni. W wypadku, gdy w domu jest więcej niżeli jedna osoba, dla każdego domownika powinniśmy dorzucić kolejne 30 litrów. Miejmy na uwadze, iż im większa lodówka, tym więcej energii może zużywać. To jednakże jest uzależnione też od tego, której klasy sprzęt kupimy. Aby uniknąć słonych opłat za prąd, zwracajmy uwagę na klasę energetyczną. Nierzadko lodówki posiadające wysoką klasę energetyczną są kosztowniejsze, ale w dłuższym okresie, wydana kwota powinna szybko się zwrócić. Zamawiając tańszy typ, będzie to tylko oszczędność iluzoryczna. Lodówka jest urządzeniem, jakie pracuje cały czas. Kupując tańszy typ o niższej klasie energooszczędności, przyoszczędzone pieniądze przeznaczymy na większe opłaty za energię elektryczną.

CZYTAJ TAKŻE – Lodówka SAMSUNG RB29FERNCSS – nasza recenzja

Większe, nie musi być głośniejsze

Dobrze jest zorientować się, jak głośno chłodziarka będzie chodzić. Nie są to głośne dźwięki, które były by natarczywe i wpływały źle na posiadacza. Powodowany przez lodówkę szum, niezmiernie często jest praktycznie niewielki w innych pomieszczeniach. Na głośność ponadto nie wpływa wymiar sprzętu. Na występujący brzęk składa się kilka rzeczy, w tym praca agregatu jak również wentylatorów, jakie zapewniają stałą temperaturę w chłodziarce. Także urządzenie odpowiadające za niepowstawanie szronu może przyczynić się do chwilowej intensywniejszej pracy. Niemniej okazjonalnie występujący dźwięk jest nachalny.