Porady

Jak zachować czystą i zdrową łazienke?

Jak często wychodząc z łazienki, opuszczali zaparowane wnętrze? Wilgoć koncentrowała się na lusterku, kafelkach a także suficie. Zamykaliśmy drzwi, a po pewnym czasie w różnorakich miejscach toalety – przeważnie na suficie – tworzył się ciemny osad – pleśń i grzyby. Jak efektywnie je zwalczyć?

Jak pokonać pleśń w toalecie

Konfrontacja z pleśnią oraz grzybami – głównie w toalecie – może być bardzo męcząca. Twory te upodobały sobie zwilgotniałe miejsca pozbawione przewiewu. Zazwyczaj te warunki są spełniane przez naszą łazienkę. Idealnie jest, aby po kąpieli otworzyć wrota żeby wywietrzyć miejsce. Jeżeli posiadamy okno w łazience, nie zawadzi otwarcie go na pewien czas. Im systematyczniej będziemy przewietrzać łazienkę, tym mniejsza szansa na pojawienie się czarnego nalotu. Pamiętajmy, że lepiej uniemożliwiać, niż usuwać. Batalia z pleśnią, może wiązać się często z remontem całościowym całego mieszkania. Pleśń potrafi wejść nadzwyczaj głęboko w strefy, na których się pojawiła. Wykorzystujmy materiały, jakie nie pochłaniają wilgoci a także utrudnią rozrost pleśni. Na ścianach oraz podłodze świetnie spiszą się płytki. Lecz w jaki sposób ochronić sufit? Optymalnym rozwiązaniem, będzie sufit napinany w łazience. Można go wykonać z surowców, które nie będą zatrzymywać wilgoci. Utrzymanie go w schludności, również jest wygodniejsze. Uatrakcyjnieniem jest łatwość zaprojektowania sufitu napinanego. Potrafimy na nim umieścić jakikolwiek nadruk, między innymi widok wieczornego nieba z gwiazdami. Warto też używać środków grzybobójczych, które pozwolą nam ograniczyć do minimum perspektywę na wyjście pleśni jak tażke grzybów w łazience.

Zadbaj o własne zdrowie

Posiadanie łazienki bez brzydkiego nalotu w różnych miejscach, jest realne do uzyskania. Starczy uważać, by wilgotność nie zalegała w wnętrzu. Zastosowanie odpowiednich produktów także jest dobre.