Porady

Jak zaaranżować niepowtarzalny salon?

Projektowanie pomieszczeń to branża. która idealnie się rozwija od paru lat. Mimo, że zmienia się moda w kwestii barw jak również dekoracji do domu, pewne detale niezmiennie rządzą. Dowiedz się, w jaki sposób zaaranżować salon, aby czuć się w nim swobodnie.

Farba czy tapeta?

Renowacja mieszkania częstokroć zaczynamy od odnowienia koloru ścian jak również sufitu. Te obszary prędko ulegają zanieczyszczeniom, a kolory zmieniają odcień. Obecnie popularne są białe, jasne mieszkania. Pozwalają one na optyczne powiększenie przestrzeni. Chciałbyś wprowadzić ciekawy, modny akcent, a naprawdę nie lubisz tapet? Posiadamy świetne rozwiązanie! Sufit napinany daje nam sporo możliwości. Możemy zdecydować się na motyw podświetlany lub na membranę w dowolnym kolorze. Sukces tkwi właśnie w tego typu pomysłach. Pozwalają one wdrożyć ekstranowoczesny styl do pokoju dziennego. Ponadto sufit podwieszany lub napinany daje możliwość na wyrównanie wysokości pokoju. Doskonale sprawdza się także w wysokich wnętrzach. Pragniesz jednak niestereotypowo udekorować ściany? Zdecyduj się na bestsellerowe ramki z motywem lustra czy też ręcznie wykonany napis lub wzór.

Jak dobrać odpowiednie dodatki do mieszkania?

Kupiłeś już wszystkie konieczne meble, jednakże brakuje Ci niepowtarzalnych elementów w pokoju dziennym? Skoncentruj się na dodatkach. Możesz je zmieniać często, a nie poniesiesz wielkich kosztów. Opłaca się dopasowywać dekoracje do pór roku, uroczystości, świąt i innych okoliczności. Wyśmienicie sprawdzają się ozdobne i ładnie pachnące świecie. Ciekawym urozmaiceniem są również latarenki, doniczki, plakaty, stojak na wino, dekoracyjne, niebanalne regały na książki, albo obrusy. Najważniejsze jest to, by uzyskać klimat, który najbardziej odpowiada współlokatorom. Personalizowane dekoracje, takie jak ukochany obraz, wyjątkowy motyw na suficie napinanym lub akcent w stylu retro przykuwa uwagę gości. Nie obawiaj się eksperymentów i stwórz swój pokój marzeń!