Śląsk – gdzie zamieszkać?

Rozmyślasz nad kupnem nieruchomości na śląsku? Twoją pierwotną myślą były z całą pewnością Katowice – centrum całego śląska. Katowice to z pewnością wyśmienita lokalizacja do osiedlenia się. Warto niemniej jednak rozważyć też inne miasta. Bez mała wszystkie miasta są świetnie skomunikowane, dzięki czemu masz możliwość kupić nieruchomość po lepszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo dobrych lokalizacji. W naszym tekście przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedużej odległości od Katowic, które oferuje sporo atrakcji swoim mieszkańcom. Wśród atrakcji, na które w szczególności opłaca się zwrócić uwagę należy wymienić:
– kościół pw. św. Trójcy z XIV wieku
– cmentarz żydowski (kirkut) z XVIII/XIX w. na Podzamczu
– kościół filialny pw. św. Doroty z 1635 r.
– zespół zabudowy Kopalni Węgla Kamiennego „Grodziec”.
Miasto jest podzielone oficjalnie na 8 dzielnic: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście a także Warpie. Ceny mieszkań w tych dzielnicach są dość dużo niższe niż w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Gliwice. Jeżeli chciałbyś przejrzeć oferty domów jak też mieszkań na sprzedaż bądź wynajem zajrzyj na stronę biura nieruchomości REMAX Gold.

Sosnowiec

Ceny wynajmu, jak też sprzedaży mieszkań w Sosnowcu są niższe aniżeli przeciętna cena dla całego śląska. Jest to jeden z powodów, dla których kwatery cieszą się w tym rejonie tak wielkim zainteresowaniem.
Zabytki i ośrodki turystyczne, na które warto zwrócić uwagę:
– Zamek Sielecki w Sosnowcu Sielcu
– Dwór Mieroszewskich w Sosnowcu Zagórzu
– Kościół ewangelicki w Sosnowcu-Pogoni
– Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik Tadeusza Kościuszki ul. Krakowska.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie agencji RE/MAX Gold.

Zabrze

Choć Zabrze jest położone nieco dalej od centrum śląska, sporo ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma ciekawą historię, jaka wpłynęła na jego uformowanie. Jest tutaj sporo zabytkowych obiektów (w głównej mierze z przełomu XIX i XX wieku). Opłaca się zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Zabudowa kopalni „Królowa Luiza”
– Osiedle dla robotników spółki „Preussag” w dzielnicy Zaborze
– Gmach Sądu Rejonowego (oraz więzienie) przy ul. 3 Maja 21, wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku i rozbudowany w 1907 r.
– Secesyjna Kamienica pod Orłem przy ul. Dworcowej 9 wzniesiona w 1905 roku
Zabrze oferuje też mnóstwo miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Multikno oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania a także domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji. Jest to idealny wybór dla osób, jakie nie muszą żyć w centrum tętniącego życia miasta. Zobacz oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie biura RE/MAX Gold.