Uncategorized

Zalety sufitu napinanego

Sufity napinane nie są niczym nowym w urządzaniu wnętrz. Warto jednak wiedzieć, iż kilka lat temu wykorzystywano je nade wszystko przy urządzaniu wnętrza basenów i sal konferencyjnych. Teraz wspomniana technologia jest bardziej powszechna i o wiele bardziej dostępniejsza cenowo. Zastosowanie sufitów napinanych jest faktycznie rozmaite – mogą być wstawiane na prawdę w każdym lokalu, zaczynając od zwykłej łazienki, a na wielkich budynkach użyteczności publicznej kończąc. Sufit napinany może także sprawować zastosowanie ekranu.

Sufit napinany to bardziej doskonały rodzaj sufitów podwieszanych, z tą właśnie różnicą, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili mocowanych po bokach sufitu oraz membrany, która jest umieszczona pomiędzy nimi. Walorem powłok napinanych w porównaniu do normalnego sufitu podwieszanego jest na dobrą sprawę pełna dowolność aranżacji. Mamy szansę tworzyć nieskończenie wiele przestrzennych kompozycji: łamanych, owalnych. Zgranie ich z grą kolorystyki i oświetlenia zapewnia nam powalający efekt. Następną wyższością wymienionych sufitów jest sposobność doboru praktycznie każdego koloru i jego typu: błyszczącej lub matowej. Sufity takie świetnie ukrywają każde nieestetyczne bruzdy, a te z błyszczącą powierzchnią (zwane sufitami lustrzanymi) dają szansę na to, aby optycznie zwiększyć nasze mieszkanie. Są to również sufity niezwykle wytrzymałe na różnego rodzaju zniekszłałcenia, działanie promieni UV.

Wieszanie sufitu napinanego to czysta sprawa – jest czysty i dość sprawny, ponieważ trwa ledwie kilka godzin (zazwyczaj od 4 do 8 h). Cały zabieg mamy szansę zorganizować nawet bez potrzeby wynoszenia szaf i sprzętów z naszego pomieszczenia. Nie sugerujmy się jednak hasłem „Polak potrafi” i instalację powłoki napinanej oddajmy profesjonalnej załodze. Przy montowania sufitu bardzo istotne jest, by postarać się też o jego dobre oświetlenie. Mamy prawo użyć przykładowo paski LED jednokolorowe. Taki sufit na pewno sprawi, że nasze biuro będzie piękne.

Takiego sufitu się nie maluje, a jego renowacja polega tylko na ostrożnym czyszczeniu.