Zdrowie

Smog i odszkodowanie

Od kilku dni wiele pisze się o smogu, o jego złym wpływie dla naszego zdrowia, systematycznie ukazują się informacje w serwisach w tej kwestii. Podobno jak się przed nim ochronić, mamy sposobność np.: pozwać gminę za wybrudzony budynek, zwłaszcza jego zniszczoną elewację. Co intrygujące, mamy możliwość także wymagać oddania opłaty klimatycznej, co potwierdza darmowy poradnik prawny.

Jednakże w priorytetowej kwestii którą jest nasze zdrowie, pozew do sądu nie ma prawa bytu z wyjątkowo jasnej racji – nader trudno jest uargumentować, iż skażone powietrze miało łajdacki wpływ na zdrowie, że przyczyną pechowej dolegliwości jest smog. Każdą chorobę miały prawo wywołać inne czynniki, takie jak podpalanie petów, odżywianie, mało zdrowy styl życia. Dlatego też tego rodzaju pozwy nie przemawiają do sądów, patrząc na dowody jest to prawdę mówiąc niemożliwe. Kwestię tę miałaby możliwość poprawić jedynie ewolucja prawa, a oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę państwo z nieszczęściem smogu po dzień dzisiejszy sobie nie radzi.

Możemy jeszcze podjąć próbę domagania się zabezpieczenia dóbr prywatnych tego typu co perspektywa siedzenia na dworze i realizowania aktywności fizycznej, każdodniowy trening biegających często jest niemożebny przez obrzydliwą jakość powietrza. W tego typu sprawie zabieganie o odszkodowanie jest logiczne.

Istnieje możliwość, że po jednym pozytywnym rozpatrzeniu rozprawy przez sąd a propos odszkodowania za smog rozpocznie się cała masa rozpraw tego gatunku.