Wiadomości

Wady i zalety sufitów podwieszanych i napinanych

Sufity napinane to na dziś dzień nowinka w branży budowlanej. Jest to dobra odmiana dla sufitów podwieszanych, produkowanych z kartongipsu. Będąc szczerym obydwa typy sufitów posiadają swoje wady oraz plusy. Sufit podwieszany daje szansę aby pozyskać idealnie gładką powierzchnię sufitu. Doskonale kryje każde zabrudzenia a także elementy instalacji elektrycznej. Pozwalają zmniejszyć wysokość lokalu.

Powieszenie sufitu połączone jest jednak z koniecznością przeprowadzenia prac mokrych. Na starcie wykonuje się specjalistyczny stelaż, który musi podtrzymać płyty a w następnym etapie miejsce ma montaż.Kończąc robotę trzeba zapełnić szpary między elementami. To dobry sposób na minimalizację hałasów docierających do pomieszczenia z górnego piętra. Niestety wstawianie sufitu z karton-gipsu wiąże się z przymusem wyniesienia wszelkich mebelków z lokalu. W trakcie instalacji i głównie cięcia płyt mocno się bałagani. Od tego typu frapunku zwolnić może nas sufit napinany. Tego typu sufit to bardziej kosztowna alternatywa dla sufitów podwieszanych.

Zastosowanie sufitów napinany jest niezwykle szerokie, ma się możliwość uzyskać sporo możliwości aranżacyjnych. Kiedy wnętrze nie jest zbyt wysokie trzeba pomyśleć o suficie napinanym z tkaniny imitującej odbicie w lustrze. To dobry pomysł na optyczne podniesienie niskiego pokoju. Z kolei niezwykle fascynujący efekt ma się możliwość osiągnąć gdy postawimy na sufity napinane z atrakcyjnym podświetleniem ledowym. Wielce atrakcyjnie prezentuje się również sposobność wykonania indywidualnego nadruku na sufit napinany. W wspomnianym celu należy sięgnąć po fotę lub wspaniałą grafikę. W sklepach dostępne są też sufity napinane 3D. Dla pojedynczych konsumentów niestety jest to dość drogie rozwiązanie. Sufity 3d ujrzeć można często w klubach muzycznych czy innego typu rozrywkowych lokalach. Instalacja takiego sufitu trwa jedynie moment. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak i przy napinanym można polepszyć akustykę pomieszczenia. Dzięki temu żadne głosy nie będą mogły do nas trafiać.

W chwili obecnej oferowane w ofercie sufity napinane mają dogodny dla Klienta kształt np. gwiazdy. Potrzeba jedynie uruchomić swoją wyobraźnię. Niestety wielkim problemem sufitów napinanych jest ich wartość. Wynosi ona nawet koło 150 zł za metr kwadratowy.