Wiadomości

D. Trump prezydentem USA

Donald Trump, rozpoznawalny biznesmen i telewizyjny gwiazdor bez politycznego dorobku i doświadczenia, zaskakując wielu ludzi wygrał wybory na prezydenta w stanach, przezwyciężając niedawną sekretarz stanu demokratkę Hillary Clinton.

Bardzo doskonały rezultat 70-letniego Trumpa to całkowite zaskoczenie. Wszystkie sondaże w ostatnich dniach sugerowały, że to Clinton będzie prezydentem. Donald Trump wygrał z nią w dużej mierze dzięki głosowaniu białych mężczyzn i ewangelików, którzy od startu tworzyli najbardziej zagorzałą grupę jego fanów. To w dużym stopniu ludzie nie posiadający studiów wyższych, jakim słabiej układa się w obecnej, światowej gospodarce. Porażka Hilary Clinton sugeruje jednak, że prawdopodobnie oddało głos na nią dużo mniej kobiet niż można było się spodziewać. Zgodnie z wypowiedziami analityków nagrania z seksistowskimi słowami Trumpa o Paniach nie wpłynęły na wyborców, jak można było podejrzewać.

O świetnym wyniku wyborczym Trumpa zadecydowały zdecydowane wygrane w kilku kluczowych stanach wahadłowych, w tym w Ohio.

Sukces D. Trumpa znaczy tyle, że 45. prezydentem stanów zjednoczonych pierwszy raz zostanie człowiek bez żadnego politycznego dorobku i doświadczenia. Może to być dość wielce dziwne, de facto w rzeczywistości może stać się to niesamowicie mądre, ponieważ tego typu człowiek odcięty od złych układów może zrobić w kraju jak również w innych krajach wiele korzystnych zmian.