Lifestyle

Luksusowe marki w sklepach internetowych

Coraz więcej zakupów robimy przez Internet. Kiedyś Polacy kupowali przede wszystkim sprzęt elektroniczny, książki i zabawki. Dziś wiele kobiet kupuje ubrania i obuwie tylko przez Internet. Są osoby, które nie wyobrażają sobie kupienia tego typu rzeczy bez przymiarki, ale warto zauważyć, że obecnie sklepy internetowe mają bardzo przyjazną politykę wymiany i zwrotu, dzięki czemu właściwie każdy zamówiony towar można, na koszt firmy, zwrócić. Największe opory mamy wciąż przy zakupie butów.

O ile można dobrać rozmiar na podstawie długości stopy, o tyle poczucie komfortu jest już rzeczą względną. O tym, czy buty są wygodne możemy się przekonać tylko mając je na nogach. Niestety w Polsce, w sklepach stacjonarnych nie ma bardzo wielu marek i modeli. Przykładowo buty ballin czy eleganckie obuwie casadei znajdziemy tylko i wyłącznie w sklepach internetowych. Dotyczy to zresztą wielu dobrych marek. Luksusowe buty znanych domów mody trzeba zatem kupować przez Internet. Jako że mowa o produktach drogich, kosztujących czasem nawet kilka tysięcy, warto upewnić się, że sklep, w którym kupujemy jest wiarygodny. Trzeba koniecznie sprawdzić oryginalność obuwia. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zgłoś się najpierw do sklepu, a potem do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Twoje wątpliwości powinna wzbudzić przede wszystkim podejrzanie niska cena.

Jeśli jest ona znacznie niższa niż w innych sklepach, a nie jest to specjalna promocja, możesz podejrzewać, że buty są chińską podróbką. Ponadto warto przed zakupem sprawdzić politykę zwrotów. Upewnij się, że w przypadku zwrotu towaru, otrzymasz pełen zwrot kosztów, w tym także kosztów wysyłki. Coraz więcej sklepów zachęca do zakupów proponując darmową przesyłkę i darmowe odebranie towaru przez kuriera w przypadku zwrotu. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli kupujemy towar taki, jak buty, gdzie ryzyko wybrania złego rozmiaru jest bardzo duże. W tej kwestii duże sklepy internetowe stają zwykle na wysokości zadania i bez najmniejszego problemu zwracają pieniądze lub wymieniają rozmiar.