Owijarka do palet – przestań kręcić ręcznie

Masz dość ręcznego owijania palet i plątania folii stretch? Biegania dookoła palety, a i tak masz wrażenie że towar jest niedostatecznie mocno zabezpieczony przez upadkiem? W dobie nowych technologii warto zainwestować w profesjonalne owijarki do palet, które znajdą swoje zastosowanie w dużych firmach usługowych, magazynach sklepowych, hurtowniach i wielu innych zakładach produkcyjnych i handlowych. Maszyny do pakowania charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, prostą obsługą oraz niezawodnością. Będziemy mieć gwarancję dobrze owiniętego towaru bez niepotrzebnego biegania.

Można zapytać, ale jak działa owijarka do palet? Owijarki przeznaczone są do maszynowego owijania folią stretch towarów umieszczonych na paletach. Według zapewnień producenta oszczędzamy nie tylko czas, który przeznaczaliśmy na samodzielne pakowanie, ale również obniżenie kosztów zużycia folii. Maszyna do pakowania rozciąga folię, dzięki czemu zmniejsza jej zużycie. Owijarka wykonuje za nas pakowanie towaru, a pracownik w tym czasie może wykonywać inne obowiązki i dostarczać następne palety do ofoliowania. W krótszym czasie owiniemy większą ilość palet, niż za pomocą własnych rąk. Ta maszyna to sposób pewny i gwarantujący stabilność ładunku na palecie. Zapewnimy sobie uniknięcie strat podczas ewentualnych uszkodzeń ładunków podczas transportu.

Na rynku dostępne są owijarki automatyczne i półautomatyczne. To od nas zależy, które urządzenie wybierzemy i jak wiele palet mamy w ciągu dnia do owinięcia. Firmy zajmujące się sprzedażą maszyn do pakowania oferują swoim klientom transport, montaż oraz uczą obsługi zakupionej owijarki do palet. Wraz z nabyciem do firmy maszyny otrzymujemy również niezbędny serwis w razie uszkodzeń lub awarii.

Jeśli więc jesteśmy właścicielami firmy, w której pracownicy nadal owijają ręcznie palety, warto rozważyć zakup owijarki do palet. Nie tylko osoby zajmujące się pakowaniem w naszej firmie będą zadowolone, ale również my. Zaoszczędzimy czas i pieniądze kupując tylko jedno urządzenie.